Kapské město (Jihoafrická republika)

Kapské město

Kapské Město z ptačí perspektivy

Kapské Město z ptačí perspektivy

Kapské město je se svými třemi a půl miliony obyvatel druhou největší metropolí Jihoafrické republiky. Sídlí zde jihoafrický parlament a další legislativní instituce. Do Kapského města míří každoročně díky fascinujícím přírodním krásám miliony turistů. Největšími lákadly jsou především mys Dobré naděje a Stolová hora. Žádný milovník přírody, který toto město navštíví, by neměl vynechat ani proslulou Boulders Beach, kde jsou k vidění roztomilí tučňáci. Kapské město je pro Jihoafrickou republiku významné i po ekonomické a průmyslové stránce. Nachází se zde důležité letiště Cape Town International Airport a rozsáhlý přístav. Velký rozmach také zažívá sféra stavebnictví a obchodu s nemovitostmi.

Poloha

Poloha: Město leží na jihozápadním cípu Jihoafrické republiky. Jedná se o jedno z nejjižnějších míst celého afrického kontinentu.

Souřadnice: 33° 55′ JŠ, 18° 25′ VD

Plocha: 2 454 km2


Obyvatelstvo

Populace: 3 497 097

Kapské město - poloha na mapě
 
Publikováno: 03.04.2011
Autor: Ondřej Tůma

Diskuze: Kapské město

09.09.2012 08:04 Milan
---.dynamic.isadsl.co.za

Kapské Město je opravdu nádhernou destinací pro dovolenou. Existuje zde i česky hovořící agentura nabízející výlety po Kapském Městě a okolí a spoustu sportovních aktivit. Zajímavé informace na kapske-mesto.cz

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist